Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 4,5 tys. porcji handlowych narkotyków

Data publikacji 30.11.2020

Legniccy policjanci przechwycili narkotyki, z których można było otrzymać ponad 4,5 tysiąca porcji handlowych o wartości około 100 tysięcy złotych. Funkcjonariusze w wyniku zaplanowanej akcji weszli jednocześnie do kilku mieszkań, gdzie znaleźli w pomieszczeniach profesjonalnie przygotowane stanowiska do uprawy konopi, w sumie blisko 200 sztuk sadzonek w różnej fazie wzrostu. Policjanci zatrzymali w tej sprawie podejrzanego 30-latka. Sąd zastosował już wobec zatrzymanego mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Policjanci z komendy miejskiej w Legnicy, po raz kolejny zlikwidowali narkotykowy biznes. Dobrze zorganizowane działania funkcjonariuszy pozwoliły wytypować miejsca uprawy konopi, a także przechowywania narkotyków. W wyniku zaplanowanej akcji policjanci pionu kryminalnego weszli jednocześnie do kilku mieszkań, gdzie ujawnili w pomieszczeniach profesjonalnie przygotowane stanowiska do uprawy konopi. Dla ukrycia swojej uprawy w pokojach były rozłożone namioty, lampy, systemy nawadniania i nawożenia roślin, a także wentylacja.

Podczas sprawdzeń policjanci znaleźli i zabezpieczyli środki odurzające w postaci marihuany, z których można byłoby uzyskać ponad 4,5 tysiąca porcji handlowych tego narkotyku, blisko 200 sztuk sadzonek roślin w różnym stadium rozwoju, a także 5 litrów gotowego półproduktu tzw. CBD (Kannabidiol).

Materiał dowodowy zgromadzony przez funkcjonariuszy pozwolił na postawienie zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających i wprowadzanie ich do obrotu. Za popełnione czyny łącznie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek prokuratora wobec mężczyzny sąd zastosował 3-miesięczny areszt. Po raz kolejny dzięki czujności policjantów zajmujących się zwalczaniem narkotykowego procederu kolejne środki odurzające nie trafią na czarny rynek.

(KWP wew Wrocławiu / kp)

  • sadzonki konopi w doniczkach
  • Na zdjęciu słoiki i garnki  z płynną substancją w kolorze zielonym
  • foliowy worek z marihuaną

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26.1 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony