Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana okradła kilku pacjentów szpitala

Data publikacji 30.11.2020

Policjanci zatrzymali kobietę, która okradła kilku pacjentów jednego z gdańskich szpitali. W mieszkaniu 27-lataki policjanci zabezpieczyli cześć ukradzionych rzeczy. Kobieta usłyszała 12 zarzutów. Teraz grozi jej 10 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu przy ul. Kartuskiej pracowali nad sprawą kradzieży, które miały miejsce w jednym z gdańskich szpitali. Pierwsze zgłoszenie funkcjonariusze odebrali kilka miesięcy temu. Łupem sprawcy padały rzeczy osobiste pacjentów, którzy przebywali w szpitalu. Były to m.in. telefony komórkowe, tablet, karty płatnicze, pieniądze, dokumenty oraz rzeczy osobiste. Sprawą od razu zajęli się kryminalni, którzy zdobyli oraz sprawdzili wiele informacji. Funkcjonariusze sprawdzili monitoringi oraz przeprowadzili wiele rozmów z osobami, które mogły mieć informacje dotyczące zdarzeń. Policjanci nawiązali także współpracę z ochroną szpitala. Sprawa kradzieży miała kilka wątków, ponieważ sprawca zaczął używać ukradzionych kart płatniczych i kryminalni nawiązali współpracę z bankami. Dzięki kolejnym analizom zabezpieczonych monitoringów także tych z bankomatów oraz współpracy z ochroną szpitala funkcjonariusze wytypowali sprawcę kradzieży. To 27-letnia mieszkanka Gdyni, zatrudniona w jeden z firm świadczących usługi dla szpitala.

Pod koniec minionego tygodnia kobieta została zatrzymana nad ranem w szpitalu. Policjanci sprawdzili szafkę kobiety i ujawnili w niej przedmioty, które ukradziono pacjentom. W mieszkaniu zatrzymanej kryminalni odzyskali i zabezpieczyli kolejne ukradzione rzeczy.

Kobieta trafiła do policyjnego aresztu i usłyszała już zarzuty. Dzięki zdobytym podczas pracy policjantów dowodom kobieta usłyszała łącznie 12 zarzutów. Odpowie teraz za kradzieże m.in. kilku telefonów komórkowych z depozytu pacjentów oraz ich szafek. 27-latka odpowie także za kradzież z włamaniem, ponieważ wypłaciła kilka tys. zł. za pomocą ukradzionej karty bankomatowej.

Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą, ustalają inne osoby pokrzywdzone i niewykluczone, że kobieta usłyszy kolejne zarzuty.

Za kradzież z włamaniem grozi kara 10 lat więzienia. Za kradzież mienia grozi 5 lat. Kradzież dokumentu, jego ukrycie lub zniszczenie jest zagrożone karą 2 lata więzienia.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony