Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na trudne warunki drogowe!

Data publikacji 01.12.2020

Zmieniające się warunki pogodowe, śliska nawierzchnia i mgły znacznie utrudniają jazdę i sprzyjają niebezpiecznym sytuacjom na drodze. Dlatego w okresie jesiennym warto zadbać o dobry stan techniczny naszego pojazdu i ściągnąć nogę z gazu. Niestety niebezpiecznych zdarzeń nie brakuje – do takiego doszło na obwodnicy Grodkowa.

Jesień to czas kiedy warunki drogowe nie są sprzyjające dla kierowców. W ostatnich dniach nawet w ciągu dnia temperatura jest bliska zera, a nawierzchnia mokra i śliska. W takich przypadkach powinniśmy wzmóc naszą czujność i dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Pośpiech nie jest dobrym doradcą i może powodować groźne dla nas i innych sytuację. Pamiętajmy również, że za kierownicę musimy wsiadać wypoczęci. Zmęczenie może spowodować, że nasze reakcje będą opóźnione.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 30 listopada o godzinie 14:00 na obwodnicy Grodkowa. Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów, 69-letni kierowca mitsubishi nie ustąpił pierwszeństwa 59-latkowi, który podróżował samochodem marki Hyundai. Na miejscu pracowali policjanci, służby ratunkowe, lądował też śmigłowiec. W wyniku zdarzenia obaj mężczyźni doznali obrażeń i zostali przetransportowani do szpitala. Funkcjonariusze teraz szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Dla własnego bezpieczeństwa pamiętajmy o wymianie opon na zimowe. Nie zwlekajmy do ostatniej chwili i nie czekajmy na pierwszy śnieg. Powinniśmy je zmieniać wówczas, gdy temperatura spada poniżej 7 stopni Celsjusza. Wtedy letnie opony już nie spełniają swojego zadania, nie są tak elastyczne i nie mają takiej przyczepności jak zimowe. Niestety jest sporo kierowców, którzy nawet gdy spadnie śnieg, jeżdżą na letnim ogumieniu.

(KWP w Opolu / kp)

  • na pierwszym planie radiowóz policyjny na drodze, w tle samochód w rowie
  • miejsce zdarzenia drogowego - straż pożarna, uszkodzone pojazdy
  • miejsce zdarzenia drogowego - straż pożarna, uszkodzone pojazdy
  • przewrócony samochód w rowie
  • uszkodzony pojazd, strażacy, lotnicze pogotowie ratownicze
  • uszkodzony pojazd, wozy strażackie i strażacy na miejscu wypadku
Powrót na górę strony
Polska Policja