Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Był poszukiwany przez niemiecką Policję

Data publikacji 01.12.2020

Poszukiwany mężczyzna miał dopuścić się kradzieży z użyciem broni na terenie Niemiec. Został zatrzymany przez dzierżoniowskich kryminalnych. W jego miejscu zamieszkania ujawniono między innymi: broń, narkotyki, wyroby tytoniowe i spirytusowe bez znaków akcyzy. Teraz odpowie nie tylko przed niemieckim wymiarem sprawiedliwości, ale też i polskim.

Wobec mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego został wydany Europejski Nakaz Zatrzymania. 49-latek był poszukiwany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości. Koledzy zza zachodniej granicy dążyli do zatrzymania sprawcy kradzieży z użyciem broni. Dokładne miejsce zamieszkania ustalili funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie.

Pod koniec listopada kryminalni dokonali zatrzymania poszukiwanego. Sprawdzono też mieszkanie, które zajmował wraz z życiową partnerką. Policjanci ujawnili tam broń gazową, ponad 500 porcji amfetaminy i marihuany, tabletki ecstasy, ponad 100 sztuki opakowań suplementów anabolicznych, wyroby tytoniowe i spirytusowe bez polskich znaków akcyzy, dokumenty i karty płatnicze nienależące do osób zajmujących mieszkanie oraz dużą gotówkę pieniędzy różnych walut takich jak złotówki, euro, funty i korony.

Można wnioskować, że osoba, która dopuściła się czynu zabronionego na terenie Niemiec i w naszym kraju, zajmowała się przestępczym procederem. Postępowanie dotyczące przestępstw w Polsce prowadzić będą dzierżoniowscy śledczy.

Sąd na chwilę obecną zastosował dwumiesięczny areszt. Zatrzymany stanie też przed niemieckim wymiarem sprawiedliwości.

(KWP we Wrocławiu/js)

  • Na zdjęciu zabezpieczony pistolet.
  • Zabezpieczone pieniądze
  • Na zdjęciu zabezpieczone wyroby tytoniowe bez znaków akcyzy - paczki papierosów w kartonach.
  • Na zdjęciu zabezpieczone paczki papierosów, dokumenty, pistolet, karty bankomatowe.
  • Na zdjęciu zabezpieczone narkotyki w wiaderku i foliowych woreczkach.
  • Na zdjęciu policjant trzyma w ręce słoiczek z zabezpieczaną marihuaną.
Powrót na górę strony