Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odszedł na wieczną służbę

Data publikacji 01.12.2020

Z ogromnym smutkiem informujemy, że 28 listopada 2020 roku na wieczną służbę odszedł mł. insp. Marek Swędrak, Zastępca Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Warszawie. Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę, przyjaciół i kolegów. Uroczystość żałobna odbędzie się 4 grudnia 2020 o godz. 12.00. Najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia bliskim zmarłego składa Komendant Główny Policji, Komendant Stołeczny Policji wraz z kierownictwem, policjantami i pracownikami Policji.

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Zastępcy Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, młodszego inspektora Marka Swędraka, który zachorował 3 listopada 2020 roku. Po dwóch dniach trafił do szpitala. Niestety, z dnia na dzień jego stan się pogarszał. Odszedł 28 listopada 2020 roku.

Mł. insp. Marek Swędrak całe swoje życie zawodowe poświęcił Policji. Wstąpił do służby 4 grudnia 1990 roku i od tego momentu aż do kwietnia 2004 roku pracował na stanowiskach wykonawczych jako łącznościowiec w pionie logistycznym Oddziału Prewencji Policji. 1 kwietnia 2004 roku został kierownikiem Zespołu Łączności OPP, a 30 maja 2016 roku otrzymał awans na stanowisko Zastępcy Dowódcy Oddziału Prewencji.

Był dobrym i pogodnym kolegą, który chętnie dzielił się swoją wiedzą z młodszymi policjantami. Roztaczał wokół siebie spokój, a jako przełożony był wyrozumiały i opanowany. Dał się poznać jako osoba, która na każdy problem znajdzie rozwiązanie, nie wprowadzając niepotrzebnego chaosu.

Mł. insp. Marek Swędrak za swoją służbę w Policji został w 2012 roku odznaczony Srebrnym Medalem „Za długoletnią służbę”. Po pięciu latach otrzymał kolejne wyróżnienie. Tym razem była to Złota Odznaka „Zasłużony Policjant”.

Komendant Główny Policji, Komendant Stołeczny Policji wraz z kierownictwem, policjantami i pracownikami Policji łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną zmarłego: żoną Elżbietą oraz dziećmi Julią, Justyną i Marcinem.

Msza żałobna odbędzie się 4 grudnia 2020 roku o godz. 12.00.

Powrót na górę strony