Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty i areszt dla agresywnego „klienta” aptek

Data publikacji 02.12.2020

Policjanci z Poznania zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o to, że w listopadzie br. wielokrotnie napadał na poznańskie apteki, niszcząc mienie, kradnąc leki i grożąc niebezpiecznymi przedmiotami pracownikom. Łącznie straty oszacowane przez aptekarzy zostały na blisko 8 tys. zł. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu nawet 15 lat więzienia.

Policjanci z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu 16 listopada br. zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o dokonanie napadów na poznańskie apteki i kradzież z nich leków. Do zatrzymania doszło po tym, jak mężczyzna napadł na dwie apteki i grożąc pracownikom nożem, wymusił wydanie leków. Groził też nożem pozbawienia życia przypadkowemu świadkowi, który chciał go zatrzymać. 

Policjanci od razu zareagowali na zgłoszenia i pojechali we wskazane miejsce. 47-latek schował się przed policjantami w jednej z bram na ulicy Małeckiego. Gdy mundurowi wraz z psem tropiącym sprawdzali budynek, napastnik wszedł na drugie piętro, gdzie wdrapał się na zewnętrzny parapet. Negocjacje trwały ponad dwie godziny. Ściągnięty z parapetu przez policjantów desperat od razu został obezwładniony.

W toku śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Poznań Grunwald okazało się, że to nie były jedyne rozboje i kradzieże na koncie 47-latka. Tego samego dnia napastnik miał „odwiedzić” dwie inne apteki na poznańskim Starym Mieście. W jednej wybił szyby, a w drugiej wybijając szyby w drzwiach, wszedł do środka i ukradł 9 opakowań różnych leków. Ponadto 14 listopada br. „grasował” na osiedlu Czecha. W jednej z aptek wybił szyby w drzwiach wejściowych, a potem grożąc ekspedientce rozbitą butelką, przywłaszczył leki. Policjanci pracujący nad sprawą ustalili także, że 13 listopada br. mężczyzna również okradł aptekę z ulicy Głogowskiej, szarpiąc i stosując przemoc wobec pracownicy.

Łącznie mężczyzna podejrzany jest o popełnienie 8 czynów, które dotyczą rozbojów z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, kradzieży rozbójniczych, zniszczenia mienia, kradzieży z włamaniem oraz kierowania gróźb karalnych. Grozi mu za to nawet 15 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy Poznań Grunwald i Jeżyce w Poznaniu, na wniosek Prokuratury Rejonowej Poznań – Grunwald, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(KWP w Poznaniu / kp)

Powrót na górę strony