Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci oddali krew i osocze

Data publikacji 03.12.2020

Dzielnicowi ze strzeleckiej komendy oddali krew w ramach akcji „Nasza krew – Nasza Ojczyzna”. Natomiast ich kolega służący w ogniwie patrolowo - interwencyjnym, który przebył zakażenie COVID-19, oddał osocze. Wszystko po to, aby wspomóc osoby nadal walczące z tą chorobą. Oddając krew i osocze możemy uratować komuś życie.

Asp. Tomasz Błażejewski i st. sierż. Marcin Golec służą w strzeleckiej Policji jako dzielnicowi. 1 grudnia br. „zameldowali się” się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu, gdzie oddali krew w ramach akcji „Nasza krew – Nasza Ojczyzna”. To już 9. edycja ogólnopolskiej akcji zbiórki krwi skierowanej do funkcjonariuszy i pracowników służb mundurowych pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Tego samego dnia osocze oddał policjant pełniący służbę w ogniwie patrolowo - interwencyjnym strzeleckiej komendy, który przebył zakażenie COVID-19. W ten sposób chciał wspomóc osoby, które nadal walczą z tą chorobą. W dobie pandemii błyskawicznie rośnie zapotrzebowanie na osocze ozdrowieńców, które zawiera przeciwciała neutralizujące wirusa SARS-CoV-2.

Funkcjonariusze Policji wielokrotnie udowodnili, że ludzkie życie i zdrowie jest dla nich wartością najwyższą, a niesienie pomocy mają we krwi. Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi i osocza, w ten sposób możemy uratować komuś zdrowie i życie.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony