Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za... kontrolę drogową

Data publikacji 04.12.2020

„Jeżdżę prawie 40 lat, ale tak przyjemnej kontroli nigdy nie doświadczyłam (…)” – napisała mieszkanka Żor, która poprzez popularny komunikator nadała wiadomość tekstową na jeden z policyjnych telefonów komórkowych. Pani Irena także w rozmowie telefonicznej podkreśliła, że spotkała się z wysoką kulturą osobistą kontrolującego ją policjanta, kompetencją, ale przede wszystkim empatią. Poprosiła, aby w jej imieniu podziękować jeszcze raz stróżowi prawa, a komendantowi pogratulować takich podwładnych.

Wiadomość od mieszkanki Żor nadeszła na jeden z policyjnych telefonów komórkowych po godzinie 12.00, jednak oprócz tego zadzwoniła i zrelacjonowała przebieg kontroli drogowej, jakiej została poddana trzy godziny wcześniej.
Pomimo tego, że Pani Irena popełniła wykroczenie drogowe i została zatrzymana przez policjantów z drogówki, kontrolę opisała i wspomina jako wyjątkowo serdeczne spotkanie z mundurowymi.

Mieszkankę Żor ujął profesjonalizm policjanta, jego kultura osobista, ale i niezwykła empatia. Jak podkreśliła podczas rozmowy „policjant był niezwykle kompetentny, rzeczowy, a przy tym bardzo uprzejmy i miły. Zawsze powtarzam, że są dobrzy policjanci i pragnę im te słowa przekazać, by wiedzieli, że społeczeństwo docenia ich pracę”.

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony