Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Ogrodnik" za kratkami

Data publikacji 07.12.2020

Policjanci z Rawicza przy współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 38-latka, który uprawiał konopie indyjskie. W mieszkaniu zatrzymanego policjanci zabezpieczyli ponad 2 kilogramy suszu ziela konopi. Podejrzany, decyzją sądu, został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W wyniku podjętej współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu rawiccy kryminalni zatrzymali 38-latka, który na terenie swojej posesji uprawił konopie indyjskie i posiadał znaczne ilości marihuany. Zatrzymanie mężczyzny poprzedzone było pracą operacyjno-dochodzeniową.

2 grudnia br. policjanci weszli na teren posesji znajdującej się w jednej z wiosek w gminie Pakosława, gdzie jej właściciel w zaciszu domowym uprawiał konopie. Krzewy rosły za betonowym murem okrytym folią. Mężczyzna wyhodował tam 38 dorodnych drzewek konopi. Uprawa ta mogła dostarczyć mu znacznej ilości narkotyku. To nie wszystko, co zostało zarzucone mieszkańcowi gminy Pakosław. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci znaleźli plastikowe wiaderka, w których przechowywany był susz ziela konopi o łącznej wadze 2040 gramów. Oprócz tego policjanci znaleźli również 1890 gramów resztek suszu i gałązek konopi, które jak wynika ze wstępnych badań, również mogą być środkiem odurzającym.

Zatrzymany 38-latek usłyszał zarzuty, za które grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna twierdził, że narkotyki uprawiał na własny użytek, ponieważ ma problemy ze zdrowiem. Sprawcy zabezpieczono również broń myśliwską, którą przechowywał w domu. Sąd wobec mieszkańca gminy Pakosław, już zastosował 3-miesięczny areszt.

(KWP w Poznaniu / kp)

  • policjant trzyma plastikowe wiaderko z suszem konopi
  • policjant zabezpiecza krzewy konopi
  • policjant trzyma słoik z suszem konopi
  • policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
  • krzewy konopi rosnące w doniczkach
Powrót na górę strony