Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli kobiecie przebywającej na kwarantannie

Data publikacji 07.12.2020

Dolnośląscy policjanci każdego dnia sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną realizują obowiązek pozostania w izolacji. Podczas jednej z takich kontroli odwiedzili mieszkankę Kłodzka, która znalazła się w trudnej sytuacji. Kobieta nie miała już w domu żywności ani nikogo, kto mógłby jej pomóc. Mundurowi szybko zorganizowali niezbędną pomoc dla potrzebującej.

Od początku trwania epidemii koronawirusa w naszym kraju dolnośląscy policjanci, podczas codziennej służby, odwiedzają osoby objęte kwarantanną, aby sprawdzić, czy realizują one obowiązek pozostania w izolacji. Podczas tych kontroli mundurowi pytają, czy osoby pozostające w odosobnieniu czegoś nie potrzebują, a następnie te informacje przekazują pracownikom socjalnym.

Podczas minionego weekendu (5-6.12.2020 r.) kłodzcy policjanci prewencji również sprawdzali, jak mieszkańcy miasta przestrzegają zasad kwarantanny. Podczas rozmowy z jedną z kobiet, która była odizolowana z uwagi na nałożoną na nią kwarantannę, okazało się, że nie ma ona już w domu żywości. Ponadto samotnie mieszkająca kobieta nie miała do kogo zwrócić się o pomoc. Funkcjonariusze postanowili jej pomóc. Szybko zorganizowali ciepły posiłek i dostarczyli jej żywność, a następnie przekazali pracownikom socjalnym informacje o trudnej sytuacji mieszkanki Kłodzka, aby nie musiała się ona mierzyć się z podobnymi problemami w przyszłości.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony