Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 24-latka

Data publikacji 09.12.2020

Dzięki sprawnej i skutecznie przeprowadzonej akcji poszukiwawczej parczewscy policjanci odnaleźli 24-latka, którego zaginięcie zgłosiła jego rodzina. Mężczyzna opuścił w sobotę miejsce zamieszkania, po czym w poniedziałek nad ranem telefonicznie poinformował ojca, że znajduje się w lesie i nie potrafi wrócić do domu, a następnie kontakt się z nim urwał. Szybka wymiana informacji oraz zaangażowanie służb mundurowych w akcję przyczyniły się do szczęśliwego zakończenia poszukiwań.

W poniedziałek, 7.12.2020 r., nad ranem policjanci z parczewskiej komendy otrzymali informacje o zaginięciu 24-latka. Z przekazanych przez najbliższych informacji wynikało, że mężczyzna wyszedł z domu w sobotę, 5.12.2020 r., a następnie w poniedziałek w godzinach porannych skontaktował się z ojcem, informując go, że jest w lesie w rejonie miejscowości Uhnin i nie wie jak wrócić do domu. Po czym kontakt z 24-latkiem się urwał.

Zaalarmowani funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Działania, w które zostały zaangażowane wszystkie patrole z komendy, były prowadzone na terenie gminy Sosonowica. Sprawdzono  miejsca, gdzie mógł przebywać zaginiony. Kilkunastu funkcjonariuszy prewencji oraz służb kryminalnych przez kilka godzin  przeszukiwało tereny  leśne, główne drogi, boczne uliczki, przystanki autobusowe, jak również miejsca gromadzenia się młodzieży.

Po około 4 godzinach poszukiwań dzielnicowy parczewskiej komendy zauważył zaginionego, jak szedł jedną z pobliskich dróg gruntowych. Mężczyźnie na szczęście nic się nie stało. Cały i zdrowy został przekazany załodze karetki pogotowia.

(KWP w Lublinie/js)

Powrót na górę strony