Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Premiera filmu edukacyjnego dla dzieci „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”

Data publikacji 10.12.2020

Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie wspólnie z Policją kraju związkowego Meklemburgia – Pomorze Przednie realizuje projekt pod nazwą „Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na transgranicznych szlakach komunikacyjnych Pomorza Zachodniego i Meklemburgii-Pomorza Przedniego”. Głównym celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa i płynności w ruchu drogowym na drogach w rejonie przygranicznym. Jego całkowita wartość wynosi 544 710 EURO.

Ważnym elementem wspólnych działań są spoty profilaktyczne adresowane do najmłodszych. W animowanym filmiku w przystępny, ciekawy i zabawny sposób młodzi uczestnicy ruchu drogowego mogą poznać najważniejsze zasady poruszania się po drodze, przechodzenia przez przejście dla pieszych czy jazdy na rowerze. Film dostępny jest w języku polskim z transkrypcją w języku niemieckim oraz polskim (dla osób niesłyszących). Wideo jest doskonałym wsparciem działań edukacyjnych Policji, placówek oświatowych w ramach wychowania komunikacyjnego, ale także dla rodziców szukających merytorycznego wsparcia do edukacji w domowym zaciszu. Można z nich korzystać za pośrednictwem strony internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, gdzie zostały udostępnione w zakładce #zostańwdomu - Policja edukuje. Polecamy!

baner kraju związkowego Meklemburgia – Pomorze Przednie i Polski z napisami w języku niemieckim, na początku flaga Niemiec i Polski, na końcu flaga Unii Europejskiej

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony