Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali dwa TIR-y warte blisko milion złotych

Data publikacji 10.12.2020

Policjanci odzyskali dwa skradzione TIR-y. Dzięki współpracy kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz wymianie informacji, funkcjonariusze udaremnili tranzyt ciężarówek, które skradziono w Niemczech. W sprawie zatrzymano dwóch obywateli Litwy, którzy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Teraz może im grozić kara pozbawienia wolności do lat 10.

Wspólne działania prowadzone przez kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu skierowane przeciwko złodziejom samochodowym, pozwoliły na zatrzymanie dwóch mężczyzn, którzy dokonali kradzieży pojazdów ciężarowych marki DAF wraz z naczepami. Do przestępstwa doszło na terenie Niemiec, natomiast skradzione samochody zostały namierzone i odzyskane na jednym z jaworskich parkingów. Wartość odzyskanych pojazdów oszacowano na niebagatelną kwotę, bo blisko miliona złotych. Oba TIR-y zabezpieczono na policyjnym parkingu.

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą zatrzymali dwóch mężczyzn - obywateli Litwy, którzy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jaworze, natomiast tamtejszy sąd zastosował wobec obu zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Może im grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film Policjanci odzyskali dwa TIR-y warte blisko milion złotych

Pobierz plik Policjanci odzyskali dwa TIR-y warte blisko milion złotych (format mp4 - rozmiar 47.39 MB)

Powrót na górę strony