Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przechowywał nielegalny tytoń

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Bydgoszczy działali w powiecie bydgoskim. W niewielkiej miejscowości zabezpieczyli ponad 1,5 tony suszu tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonych podatków jest znaczne.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Bydgoszczy 9 grudnia br. zatrzymali w gminie Dobrcz 60-latka. Na terenie jego posesji w pomieszczeniach gospodarczych oraz samochodzie zabezpieczyli nielegalny susz tytoniowy. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że to ponad 1,5 tony. Jak wynika z obliczeń, uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonych podatków wyniosło ponad 780 tys. złotych.

Do policyjnego aresztu trafił 60-letni właściciel nielegalnego tytoniu. Po nocy spędzonej w komendzie mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa akcyzowego, polegającego na przechowywaniu nielegalnego towaru. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci Wydziału dw. z PG KWP w Bydgoszczy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ, który zdecydował, że podejrzany będzie stawiał się na dozór.

Za przestępstwo paserstwa skarbowego grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, ale także wysoka grzywna i przepadek nielegalnego tytoniu.

(KWP w Bydgoszczy  / kp)

  • policjant prowadzi zatrzymanego mężczynę
  • policjant trzyma czarny worek z tytoniem
  • policjant trzyma w dłoni wysuszone liście tytoniu
  • policjant trzyma w dłoni wysuszone liście tytoniu
Powrót na górę strony