Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybko podjęte działania poszukiwawcze pozwoliły na odnalezienie zaginionego seniora

Data publikacji 11.12.2020

Ponad dwie godziny trwały poszukiwania schorowanego seniora, który wczoraj nad ranem wyszedł z domu i do momentu zgłoszenia przez najbliższą rodzinę tego faktu policjantom nie wrócił do miejsca zamieszkania. Mężczyznę po przeprowadzonych działaniach poszukiwawczych odnaleźli na terenie Boguszowa-Gorc miejscowi funkcjonariusze. Na szczęście starszemu mężczyźnie nic poważnego się nie stało i został przekazany pod opiekę najbliższej rodzinie.

Będący w służbie funkcjonariusze z Boguszowa-Gorc oraz Wałbrzycha niezwłocznie po otrzymaniu danych personalnych zaginionego mężczyzny oraz jego rysopisu rozpoczęli poszukiwania. Podczas prowadzonych działań mundurowi ustalili, że 81-latek wyszedł z miejsca zamieszkania przy ul. Kosynierów. Były obawy, że senior mógł oddalić się w rejon kompleksu leśnego, dlatego też mundurowi metr po metrze przeczesywali pobliski teren. Rozpytywali także okolicznych mieszkańców, którzy mogli na swojej drodze spotkać zaginionego. Działania przyniosły pozytywny efekt już po około dwóch godzinach od zgłoszenia, kiedy to 81-latek został przez mundurowych odnaleziony w rejonie ul. Dworcowej w Boguszowie-Gorcach.

Po konsultacji medycznej funkcjonariusze przewieźli 81-latka do miejsca zamieszkania i przekazali pod opiekę członków zaniepokojonej rodziny. Szybko przeprowadzone i pozytywnie zakończone poszukiwania osoby zaginionej przeprowadzone na terenie powiatu wałbrzyskiego być może pozwoliły na uratowanie życia mężczyzny.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony