Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna linia do produkcji papierosów. Zabezpieczone ponad 6,5 tony krajanki tytoniowej

Data publikacji 18.12.2020

Dzięki działaniom funkcjonariuszy z czosnowskiego komisariatu Policji zlikwidowano nielegalną linię służącą do produkcji papierosów, zorganizowaną na terenie jednej z wynajmowanych hal w gminie Czosnów. Zabezpieczono specjalistyczne maszyny służące do produkcji papierosów oraz 6600 kilogramów tytoniu. Podejrzany w tej sprawie mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzuty karne. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Nielegalna linia produkcyjna służąca do wyrobu papierosów została zlikwidowana na terenie powiatu nowodworskiego. Znajdowała się w jednej wynajmowanych hal na terenie miejscowości Cybulice Małe.

Wewnątrz magazynu policjanci zabezpieczyli linię służącą do produkcji wyrobów tytoniowych w postaci maszyn, sztabek filtrowych i opakowań różnego typu. Ponadto znaleźli krajankę organiczną o zapachu tytoniu, znajdującą się w opakowaniach kartonowych na naczepie auta, zaparkowanego w rejonie hali.

W sumie zabezpieczono 6600 kilogramów tytoniu. Podejrzany w tej sprawie mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a dowody do magazynu.

53-latek z Sochaczewa usłyszał przedstawione mu przez czosnowskich dochodzeniowców zarzuty nabycia i przewożenia wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Swoim działaniem mógł narazić Skarb Państwa na straty ponad 3 milionów złotych.

Podejrzanemu grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dochodzenie jest w toku.

(KSP / kp)

  • paczki z zawartością wyrobów tytoniowych
  • wnętrze hali
  • wnętrze hali
Powrót na górę strony