Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Internetowy wykład o służbie w Policji

Data publikacji 19.12.2020

Na zaproszenie Koła Naukowego słuchaczy Uniwersytetu Opolskiego „Securus” odbyło się wirtualne spotkanie z funkcjonariuszem z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. To pokłosie popularnego cyklu „Opolski Rekrut” publikowanego na kanale na YouTubie oraz na Facebooku Opolskiej Policji. Jego prowadzącym jest zaproszony na wykład asp. sztab. Piotr Chwastowski. Studenci mogli dopytać o zasady i sposób realizowania doboru do służby oraz warunki, jakie musi spełnić kandydat. W spotkaniu wzięło udział ponad 80 studentów.

15 grudnia, na zaproszenie Koła Naukowego słuchaczy Uniwersytetu Opolskiego „Securus”, odbyło się wirtualne spotkanie z funkcjonariuszem z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Tematem były między innymi perspektywy, jakie daje służba w Policji, jej organizacja, sposób funkcjonowania i zakres zadań.

Zaproszenie na wykład to pokłosie popularnego cyklu filmów „Opolski Rekrut”. Są one publikowane na YouTube'owym kanale o tym samym tytule oraz na Facebooku Opolskiej Policji. Jego prowadzącym jest zaproszony przez studentów koła naukowego asp. sztab. Piotr Chwastowski. Policjant ten ma za sobą doświadczenie w służbie w komórce patrolowej, jako dzielnicowy, policyjny profilaktyk oraz asystent zajmujący się wykroczeniami.

W spotkaniu wzięło udział ponad 80 studentów Uniwersytetu Opolskiego, głównie z kierunku Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wykład zaowocował ciekawą dyskusją na tematy związane zarówno z rekrutacją do Policji jak i ze specyfiką tej służby. Młodzież zainteresowana była także warunkami, w jakich odbywa się szkolenie podstawowe. Podczas spotkania omówiona została struktura, wydziały policji oraz związane z nimi zadania.

  • policjant siedzi przed komputerem
  • policjant siedzi przed komputerem
  • policjant siedzi przed komputerem
Powrót na górę strony