Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki szybkiej reakcji uratowali ludzkie życie

Data publikacji 21.12.2020

Policjanci z Komisariatu Policji w Wolborzu otrzymali zgłoszenie o kobiecie, która chciała popełnić samobójstwo. Szybkie i zdecydowane działanie pozwoliło na uratowanie jej życia. 52-latka w porę trafiła pod opiekę lekarza.

18 grudnia 2020 roku po godzinie 18:00 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kobiecie, która najprawdopodobniej chce odebrać sobie życie. Na miejsce niezwłocznie pojechali policjanci z komisariatu w Wolborzu. W domu, w którym miała przebywać kobieta, było zgaszone światło. Pomimo pukania nikt nie otwierał drzwi.

Policjanci skontaktowali się z córką kobiety, która wcześniej wezwała patrol. Kobieta oświadczyła, że jej mama w rozmowie telefonicznej oświadczyła, że jest w domu i zażyła dużą ilość leków. Po tej informacji, policjanci bez chwili wahania wybili szybę w drzwiach, aby dostać się do wnętrza. Po sprawdzeniu pomieszczeń, na piętrze domu odnaleźli nieprzytomną kobietę. Niezwłocznie podjęli reanimację, jednocześnie wzywając pogotowie. Kobieta odzyskała przytomność przed przyjazdem medyków.

Szybkie i zdecydowane działanie pozwoliło na uratowanie 52-latce życia. Kobieta na czas trafiła pod opiekę lekarzy.

(KWP w Łodzi/js)

Powrót na górę strony