Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podrobiony płyn do prania

Data publikacji 21.12.2020

Grodziscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu ujawnili magazyn z podrobionymi środkami piorącymi. W trakcie przeszukania zabezpieczyli blisko 16 500 litrów płynu do prania. Za sprzedaż produktów z podrobionymi znakami towarowymi nieuczciwemu hurtownikowi może grozić nie tylko wysoka grzywna, ale i również 2 lata pozbawienia wolności.

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu - na terenie gminy Stęszew, ujawnili magazyn z podrobionym płynem do prania. Środki te najprawdopodobniej były sprzedawane przez nieuczciwego handlowca. W trakcie przeszukania magazynu policjanci zabezpieczyli blisko 16 500 litrów środka piorącego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zamiast markowego środka piorącego w butelkach znajdowała się zupełnie inna ciecz.

W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali 62-letniego mieszkańca gminy Stęszew, który przyznał się do stawianego mu zarzutu z art. 305 Ustawy prawo własności przemysłowej.

Przedstawiciel poszkodowanego producenta wstępnie oszacował straty na kwotę około kilkudziesięciu tysięcy złotych. Teraz śledczy zbadają, od jak dawna i ewentualnie do kogo trafiał podrobiony płyn.

Zatrzymanemu mężczyźnie może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu/js)

  • Zabezpieczony podrobiony płyn do prania
  • Zabezpieczony podrobiony płyn do prania
  • Zabezpieczony podrobiony płyn do prania
Powrót na górę strony