Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewozili nielegalne papierosy

Data publikacji 22.12.2020

Policjanci z Baranowa Sandomierskiego udaremnili wprowadzenie do obrotu 3 tys. paczek papierosów, bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Dwóch mieszkańców województwa śląskiego zostało zatrzymanych i usłyszało zarzuty. Przez ich działanie Skarb Państwa mógłby stracić blisko 70 tysięcy złotych. Mężczyznom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności albo wysoka grzywna.

W sobotę o godz. 20, policjanci patrolując teren miasta, zwrócili uwagę na dostawczego mercedesa, który jechał w kierunku drogi wojewódzkiej nr 872. Jego kierowca na widok oznakowanego radiowozu, zaczął wykonywać gwałtowne manewry i przyśpieszył. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić nietypowe zachowanie kierowcy. Przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych, zatrzymali w Skopaniu samochód do kontroli drogowej.

Kierującym okazał się 46-letni mężczyzna, obok siedział 26-letni pasażer, obaj zamieszkali na terenie województwa śląskiego. W trakcie sprawdzania zawartości przewożonego bagażu, w tylnej części mercedesa, mundurowi ujawnili zafoliowane kartony z zawartością dużej ilości papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Policjanci zabezpieczyli 3 tysiące paczek papierosów.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze ustalili, że obaj mężczyźni byli w przeszłości notowali za przestępstwa kryminalne, jeden z nich odpowiadał za naruszenie przepisów karno-skarbowych.

Gdyby taka ilość nielegalnych papierosów trafiła na polski rynek bez uiszczenia opłat podatku VAT, akcyzy i cła, Skarb Państwa mógłby stracić blisko 70 tys. zł.

Za naruszenie art. 65 kodeksu karno-skarbowego, grozi kara wysokiej grzywny, albo kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Powrót na górę strony