Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za zabicie kota, którym rzucał o asfalt i znaki drogowe

Data publikacji 22.12.2020

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zabił ze szczególnym okrucieństwem kota. Do zdarzenia doszło w Jeleniej Górze. Podejrzany rzucał zwierzęciem o asfalt oraz uderzał nim w znaki drogowe, a następnie martwego kota wyrzucił do stawu. Świadkowe okrutnego zachowania mężczyzny powiadomili Policję. 35-latkowi może teraz grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

19 grudnia 2020 roku, około godziny 18:00 policjanci z komisariatu Policji w Kowarach zostali powiadomieni o znęcaniu się mężczyzny nad kotem. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w mieście.

Na miejscu funkcjonariusze zastali świadków zdarzenia, którzy poinformowali, że mężczyzna, który zabił kota najpierw, uderzał nim o asfalt i znaki drogowe, a następnie martwe zwierzę wyrzucił do stawu. Opisali oni osobę, podejrzewaną o popełnienie tego czynu.

Policjanci ruszyli na poszukiwanie sprawcy. Kilka ulic dalej zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 35-letni jeleniogórzanin.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz odpowie za zabicie zwierzęcia za szczególnym okrucieństwem, za co grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)

Powrót na górę strony