Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Życzenia Prezydenta RP

Data publikacji 23.12.2020

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda skierował list do funkcjonariuszek, funkcjonariuszy i pracowników Policji z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Życzenia prezydenta RP dla Policji - tekst dostępny cyfrowo poniżej

Drodzy Funkcjonariusze Policji,
Drodzy Pracownicy Cywilni Policji,

 

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia obchodzimy w trudnych dla nas wszystkich okolicznościach. Nie jest to czas sprzyjający świątecznym spotkaniom w szerokim gronie rodziny i przyjaciół, ale okres trudnych codziennych wyborów oraz odpowiedzialności za zdrowie własne oraz bliskich.

Pragnę podziękować za Państwa wielkie poświęcenie oraz ofiarną pracę w mijającym roku. Szczególnie dziękuję za olbrzymie zaangażowanie funkcjonariuszy w działania niezbędne dla zahamowania rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19, w tym monitorowanie i egzekwowanie zasad bezpieczeństwa służących ochronie życia i zdrowia nas wszystkich.

Państwa formacja służy społeczeństwu przez cały rok, codziennie dając świadectwo, że w sytuacji zagrożenia możemy liczyć na Wasze wsparcie i pomoc. Dla wszystkich są widoczne, choć może nie zawsze należycie doceniane, owoce Państwa służby. To właśnie dzięki Waszej pracy każdego dnia możemy czuć się bezpiecznie.

Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia życzę Państwu zdrowia, spokoju i radości oraz wielu wspaniałych chwil spędzonych w gronie najbliższej rodziny. Niech wigilijny stół jednoczy i łączy, a pokój zapanuje wszędzie tam, gdzie razem działamy dla wspólnego dobra. Wesołych Świąt!

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej 

Andrzej Duda

(fot. Jakub Szymczuk/KPRP)

Powrót na górę strony