Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci oddali osocze

Data publikacji 24.12.2020

Osocze osób, które przechorowały COVID-19, jest dzisiaj niezwykle cenne i pożądane. Pomaga w leczeniu innych zakażonych. Wczoraj w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie, tym cenny darem podzielili się policjanci z komisariatu w Śródmieściu, którzy zwalczyli chorobę.

Policjanci wielokrotnie udowadniali, że poza zwykłą służbą pomagają na wiele rożnych sposobów. Jednym z obszarów gdzie funkcjonariusze służą pomocą jest honorowe krwiodawstwo. W rzeszowskiej komendzie i podległych komisariatach jest wielu policjantów, którzy regularnie oddają krew. Przy komendzie działa Klub Honorowych Dawców Krwi PCK. Wielu zrzeszonych w nim funkcjonariuszy oddało już po kilkadziesiąt litrów tego bezcennego leku i zostało uhonorowanych orderem „Honorowego Dawcy Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

Obecnie szczególnie potrzebne jest osocze ozdrowieńców, które wykorzystywane jest przy leczeniu chorych na COVID-19. Organizm osoby która, otrzymuje osocze często nie jest w stanie wytworzyć własnych przeciwciał lub wytwarza je zbyt wolno. Podanie gotowych przeciwciał znacznie przyspiesza działania obronne organizmu i pozwala skuteczniej walczyć z koronawirusem.

Wśród dawców nie mogło zabraknąć policjantów, którzy przeszli zakażenie wirusem. Wczoraj, aby pomóc zmagającym się z koronawirusem osocze oddało dwóch funkcjonariuszy z komisariatu w Śródmieściu.

Zachęcamy wszystkich ozdrowieńców do dzielenia się tym niezwykle cennym, bo mogącym uratować życie darem. Samo pobieranie osocza trwa około 40 min., jest bezpieczne i bezbolesne.

 

Powrót na górę strony