Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po służbie pomógł zagubionemu 84-latkowi

Data publikacji 30.12.2020

Funkcjonariusz świdnickiej komendy będący po służbie zwrócił uwagę na znajdującego się na ulicy starszego mężczyznę. Senior nie miał na sobie wierzchniego ubrania i wyglądał na zdezorientowanego. Kryminalny zaprowadził go w bezpieczne miejsce i wezwał pomoc. Dzięki szybkiej reakcji 84-latek wrócił do domu.

Wczoraj (29.12.2020 r.) przed godziną 15.00 policjant wydziału kryminalnego będący już po służbie zauważył na jednej z ulic Świdnika starszego mężczyznę, który ubrany był tylko w koszulę i cienkie spodnie. Zachowanie mężczyzny również wskazywało na to, że jest zagubiony.

Policjant od razu zareagował: zaprowadził mężczyznę do najbliższego sklepu oraz wezwał pomoc. Staruszek był wyziębiony i miał kłopoty z orientacją.

Na miejsce przyjechał patrol policji, który ustalił adres zamieszkania 84-latka oraz załoga pogotowia ratunkowego, która przebadała mężczyznę. Okazało się, że staruszek otrzymał pomoc na czas i nie wymagał hospitalizacji.

Następnie funkcjonariusze odwieźli 84-latka do domu i przekazali żonie, która przyznała, że mąż wykorzystał chwilę jej nieuwagi i wyszedł z domu.

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony