Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany w sprawie usiłowania zabójstwa

Data publikacji 13.01.2021

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu z Woli zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa. Do zatrzymania doszło na warszawskich Włochach. Ze wstępnych informacji wynika, że podczas awantury mężczyzna ranił nożem innego mężczyznę. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, poszkodowany mężczyzna z raną kłutą trafił do szpitala. Po zgromadzeniu materiału dowodowego 35-latek zostanie przekazany do rejonowej prokuratury, gdzie będą wykonywane z nim czynności.

W niedzielę, 10 stycznia br., około 16.00 policjanci z Woli otrzymali zgłoszenie, że na terenie hostelu został zraniony mężczyzna. Na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że agresywny mężczyzna podczas kłótni chwycił za nóż i ranił nim pokrzywdzonego. Po chwili zbiegł z miejsca zdarzenia, raniony nożem mężczyzna trafił do szpitala. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza z udziałem technika kryminalistyki, na miejsce skierowano przewodnika z psem służbowym.

Policjanci z wolskiej komendy rozpoczęli ustalenia i gromadzili materiał dowodowy. W działania od razu włączyli się funkcjonariusze operacyjni. W wyniku intensywnych i skrupulatnych czynności policjanci ustalili możliwą tożsamość napastnika. 35-latek został zatrzymany na warszawskich Włochach w pokoju hostelowym. Zaskoczony wizytą operacyjnych, nie stawiał oporu, został doprowadzony do komendy.

Mężczyzna był już wcześniej notowany i ośmiokrotnie przebywał w zakładzie karnym za liczne wykroczenia i przestępstwa przeciwko mieniu, był notowany za przestępstwo znieważenia i naruszenia nietykalności policjantów. Po skompletowaniu dokumentów podejrzewany mężczyzna zostanie przekazany do prokuratury rejonowej, gdzie będą wykonywane z nim dalsze czynności.

(KSP/js)

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego w korytarzu
  • Zatrzymany siedzi na krześle obok stoi policjant
  • Policjant zakuwa zatrzymanego
Powrót na górę strony