Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant uratował wycieńczonego psa. Teraz poszukujemy jego właściciela

Data publikacji 14.01.2021

Bielski policjant uratował wycieńczonego psa. Mundurowy, który na co dzień jest przewodnikiem psa służbowego, zapewnił osłabionemu czworonogowi opiekę weterynarza, a następnie zabrał go do domu. Policjanci teraz poszukują jego właściciela. Kobieta, która poinformowała policjantów o wałęsającym się psie na obrzeżach miasta, przesłała mundurowym podziękowania za szybką reakcję i pomoc zwierzęciu.

W miniony piątek (8.01.2021 r.) dyżurny Komendy Powiatowej w Bielsku Podlaskim, otrzymał zgłoszenie o psie błąkającym się od kilku dni na obrzeżach miasta. W rejon ulicy Orlańskiej pojechał policyjny przewodnik psa - aspirant Norbert Krukowski. Mundurowy znalazł czworonoga leżącego w przydrożnym rowie. Zwierzę było wyczerpane i miało trudności z poruszaniem się o własnych siłach. Policjant zapewnił czworonogowi opiekę weterynarza i zabrał go domu. Jednocześnie bielscy funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania właściciela psa. Działania policjantów doceniła kobieta, która przekazała informacje o błąkającym się psie. Za pośrednictwem komunikatora napisała wiadomość do Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim:

„Bardzo dziękuję za szybką reakcję i pomoc pieskowi na trasie Bielsk – Parcewo. Mam nadzieję, że piesek czuje się dobrze. Pozdrawiam”.

Wszystkie osoby mogące pomóc policjantom w ustaleniu właściciela psa proszone są o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim pod numerem telefonu 47 7125 212.

(KWP w Białymstoku / kp)

Powrót na górę strony