Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy 30-latek w oku kamery

Data publikacji 30.04.2008

Stołeczni policjanci zatrzymali 30-letniego Przemysława R., który mając 2,5 promilami alkoholu w organizmie, jechał samochodem. Jego wycieczka miała swój koniec na skrzyżowaniu ulicy Mickiewicza z ulicą Potocką. Właśnie tam, dzięki kamerom monitoringu, które zarejestrowały całe zdarzenie, został zatrzymany. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Kilka minut po godzinie 20:00 pracownik monitoringu poinformował dyżurnego jednostki o pijanym kierowcy. Uwagę operatora kamer zwróciło to, że od kilkunastu minut samochód marki Audi stał na środku skrzyżowania ulicy Mickiewicza z ulicą Potocką mając włączone światła awaryjne. Po pewnym czasie z samochodu wyszedł młody człowiek, którego nieskoordynowane ruchy mogły świadczyć o tym, że jest on pod znacznym wpływem alkoholu. Po kilku minutach mężczyzna wsiadł ponownie do samochodu, udało się mu zapalić silnik i odjechać ze skrzyżowania, przy okazji łamiąc przepisy ruchu drogowego.

Kilkadziesiąt merów dalej żoliborski patrol zatrzymał brawurowego kierowcę. W komendzie przeprowadzono badanie alkomatem, które wykazało ponad 2,5 promila alkoholu. Nietrzeźwego Przemysława R. przewieziono do izby wytrzeźwień. Za jazdę po wpływem alkoholu grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony
Polska Policja