Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł do lodowatej rzeki. Uratowany przez policjantów z Ostrołęki

Data publikacji 21.01.2021

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce po raz kolejny swoim działaniem udowodnili, że zawsze można na nich liczyć, gdy potrzebna jest pomoc. Po otrzymaniu zgłoszenia o mężczyźnie, który wpadł do Narwi i nie potrafił się z niej wydostać, policjanci natychmiast ruszyli mu z pomocą i wydostali go z lodowatej wody. Na brzegu widząc, że mężczyzna znajduje się w stanie silnego wychodzenia policjanci przykryli poszkodowanego ,,folią życia” i przekazali przybyłej na miejsce załodze karetki pogotowia.

Wszystko zaczęło się od informacji, którą funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału patrolowego otrzymali w czasie patrolowania miasta. Policjanci zostali powiadomieni, że w rejonie plaży miejskiej mężczyzna wpadł do wody i nie może się z niej wydostać. Na miejsce pojechali dwaj policjanci, st. sierż. Ariel Mrozek i sierż. Łukasz Miłek, którzy byli najbliżej miejsca zdarzenia.

Po dotarciu na miejsce policjanci potwierdzili, że rzeczywiście mężczyzna znajdował się w wodzie. Z uwagi na duży prąd wody, jedną ręką trzymał się kurczowo betonowego muru brzegowego. Funkcjonariusze natychmiast wydostali mężczyznę z wody. Był on cały zziębnięty. Zdając sobie sprawę z panującej temperatury otoczenia i wody policjanci, aby zapobiec jego dalszemu wychłodzeniu, przykryli uratowanego 50-letniego mieszkańca Ostrołęki tzw. folią życia i zaopiekowali się nim, umieszczając w radiowozie.

Ostrołęczanin został przekazany przez policjantów pod opiekę ratowników medycznych, a następnie w stanie lekkiego wyziębienia przetransportowany został do szpitala. Dzięki skutecznym i szybkim działaniom ostrołęckich policjantów oraz świadka zdarzenia mężczyźnie nic poważnego się nie stało.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony