Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sądeccy policjanci skonfiskowali 220 kg nielegalnego tytoniu.

Data publikacji 22.01.2021

Policjanci z Nowego Sącza zatrzymali do kontroli drogowej samochód dostawczy, w którym były przewożone worki z krajanką tytoniową bez polskich znaków akcyzy. Kierowca i jednocześnie właściciel nielegalnego towaru naraził Skarb Państwa na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego w kwocie blisko 250 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu podczas prowadzonej kontroli drogowej na terenie Sądecczyzny zatrzymali jeden z przejeżdżających samochodów dostawczych. Kiedy stróże prawa kontrolowali przestrzeń ładunkową pojazdu, zauważyli duże foliowe worki, w których znajdowała się krajanka tytoniu nieoznaczonego polskimi znakami akcyzy. Policjanci zatrzymali mężczyznę i skonfiskowali nielegalny towar.

Okazało się, że zabezpieczona krajanka ważyła 220 kilogramów, a mundurowi ustalili, że sprawca swoim działaniem naraził Skarb Państwa na straty sięgające ponad 244 tysięcy złotych. Na podstawie zgromadzonych materiałów sprawca usłyszał zarzut nabywania, przechowywania i przewożenia wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.

(KWP w Krakowie/js)

Powrót na górę strony