Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe posterunki

Data publikacji 25.01.2021

W Lipniku i Szydłowie powstaną nowe obiekty policyjne. W minionym tygodniu podpisana została umowa na wykonanie robót budowlanych planowanych posterunków. W obu przypadkach będzie to przebudowa i rozbudowa istniejących już obiektów, które do tej pory pełniły inną funkcję. Łączny koszt inwestycji to ponad 3,5 miliona złotych, a zakończenie prac planowane jest na listopad tego roku.

Jeszcze w tym roku planowane jest otwarcie dwóch nowych posterunków policji. W obu przypadkach będzie to przebudowa i rozbudowa już istniejących obiektów. W Szydłowie powstanie obiekt o powierzchni użytkowej blisko 88 m2 oraz garaż o zabudowie 30 m2. W nowym posterunku policji znajdziemy: poczekalnię, pokój przyjęć i toaletę dla interesantów, pomieszczenie kierownika, serwerownię, pomieszczenie socjalne, szatnię, toaletę i biuro. Dla pracowników posterunku przewidziano 4 miejsca parkingowe, trzy dodatkowe przewidziano dla interesantów. Koszt inwestycji wynosi 1 426 482 złote.

Obiekt w Lipniku to budynek parterowy, w którym kiedyś mieściła się szkoła. Po modernizacji pod potrzeby posterunku jego powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 195 m2. W budynku zaplanowano 6 pomieszczeń biurowych, całe zaplecze sanitarno-socjalne, magazyn i inne niezbędne dla funkcjonowania posterunku pomieszczenia. Koszt inwestycji w Lipniku wynosi 2 246 096,37 złotych.

(KWP w Kielcach/js)

  • Wizualizacja posterunku Lipnik
  • Wizualizacja posterunku Lipnik
  • Wizualizacja posterunku Lipnik
Powrót na górę strony