Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelne zderzenie tira z pociągiem. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku

Data publikacji 26.01.2021

Kierujący samochodem ciężarowym na niestrzeżonym przejeździe kolejowym wjechał wprost pod jadący szynobus. Kierowca ciężarówki zginął na miejscu. Siła uderzenia była tak duża, że kabina ciężarówki rozsypała się na drobne elementy. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego tragicznego wypadku.

Do zdarzenia doszło we wtorek (26 stycznia) na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Chociszewie. Kierowca ciężarówki z nieustalonych przyczyn wjechał na przejazd kolejowy wprost pod najeżdżający szynobus. Siła uderzenia była tak duża, że zarówna elementy kabiny samochodu oraz przedmioty z pojazdu, porozrzucane były w promieniu kilkunastu metrów od zdarzenia. W efekcie tragicznego wypadku, śmierć na miejscu poniósł 52-letni kierowca ciężarówki. Na szczęście pasażerom szynobusu nic się nie stało, nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności za kierownicą oraz przestrzeganiu obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Ważne jest, aby podczas jazdy zachować czujność, która w zimowym okresie ma szczególne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa.  

 

starszy aspirant Justyna Łętowska

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

  • policjant na miejscy wypadku wykonuje oględziny pojazdu
  • funkcjonariusze wykonują czynności na miejscu wypadku
  • funkcjonariusze wykonują czynności na miejscu wypadku
  • uszkodzony szynobus i policjant ze strażakiem
  • policjantka wykonuje czynności przy torowisku
Powrót na górę strony