Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krakowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo 23-latka

Data publikacji 27.01.2021

Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty zabójstwa 23-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego, któremu w niedzielną noc przy użyciu niebezpiecznego narzędzia zadali rany kłute w okolicach klatki piersiowej. Wobec zatrzymanych sąd zastosował areszt na okres trzech miesięcy.

24 stycznia br. około godziny 1:00 dyżurny otrzymał zgłoszenie o rannym mężczyźnie znajdującym się na klatce schodowej w jednym z bloków na krakowskich Azorach. Na miejsce zdarzenia oprócz policjantów przybyła załoga pogotowia ratunkowego. Jak się okazało ranny 23-latek, posiadał rany kłute w okolicach klatki piersiowej. Niestety obrażenia mężczyzny były tak poważne, że pomimo podjętej reanimacji jego życia nie udało się uratować. W sprawę  zaangażowali się policjanci z Komisariatu III Policji w Krakowie i kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu  i Zdrowiu  Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Na miejscu przeprowadzone zostały oględziny z udziałem prokuratora, biegłego z zakresu medycyny sądowej, technika kryminalistyki Laboratorium kryminalistycznego KWP w Krakowie, podczas których zabezpieczono ślady i dowody w sprawie. Ciało mężczyzny przewieziono do zakładu medycyny sądowej w celu przeprowadzenia sekcji zwłok. Policjanci poprosili funkcjonariuszy z powiatu wadowickiego o powiadomienie rodziny zmarłego 23-latka o tym tragicznym zdarzeniu.

Według początkowych ustaleń śledczych, tego wieczoru, w jednym z mieszkań bloku odbywało się spotkanie kilku osób. W jego trakcie pomiędzy uczestnikami doszło do awantury, podczas której 23-latek został ugodzony nożem w plecy. Bezpośrednio po zdarzeniu  policjanci zatrzymali kilkoro uczestników tego spotkania. Osoby te zostały przesłuchane i zwolnione po zweryfikowaniu  ich roli w zdarzeniu. Policjanci intensywnie poszukiwali natomiast dwóch mężczyzn, którzy uczestniczyli w tej imprezie i oddalili się z miejsca zdarzenia, a jak ustalono, mieli związek ze śmiercią 23-latka. Jeszcze tego samego dnia, wieczorem, w krakowskim mieszkaniu zatrzymano 26-latka, jako podejrzewanego o udział w zabójstwie. Natomiast rankiem 25 stycznia br. zatrzymano w rejonie Pędzichowa 24-latka podejrzewanego o współudział w tej zbrodni.

26 stycznia dwóch zatrzymanych mężczyzn doprowadzono do Prokuratury  Rejonowej Kraków Prądnik – Biały. Zgromadzony materiał dowodowy  pozwolił na przedstawienie przez prokuratora tym dwóm  mieszkańcom Krakowa zarzutów udziału w pobiciu przy użyciu niebezpiecznego narzędzia oraz zabójstwa 23-latka. W trakcie tego zdarzenia posługiwali się oni nożem, którym zadano ofierze dwa ciosy w okolice prawej i lewej łopatki a obrażenia te skutkowały intensywnym krwawieniem do jamy opłucnej, a następnie zgonem pokrzywdzonego.

Prokurator po przesłuchaniu podejrzanych skierował wczoraj wieczorem do Sądu Rejonowego dla Krakowa – Krowodrzy wnioski o zastosowanie wobec obu podejrzanych tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury a podejrzani zostali dzisiaj osadzeni w areszcie śledczym.

Aresztowanym za zarzucane czyny grozi kara nie mniejsza niż 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / kp)
 

Film Krakowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo 23-latka

Pobierz plik Krakowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo 23-latka (format mp4 - rozmiar 5.63 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu (format mp3 - rozmiar 240.51 KB)

Powrót na górę strony