XII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Policji w Półmaratonie

Data publikacji 02.06.2006

Reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji z Olsztyna zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej XII Międzynarodowych Mistrzostw Polski Policji w Półmaratonie o Puchar Komendanta Głównego Policji. W klasyfikacji indywidualnej najlepszy był także olsztynianin - sierż. sztab. Piotr Prusik.

2 czerwca na trasie Ustka – Słupsk rozegrane zostały XII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Policji w Półmaratonie o Puchar Komendanta Głównego Policji (21 km 100 m).

W Półmaratonie wzięli udział policjanci litewscy, łotewscy, polscy – z komend wojewódzkich Policji i szkół policyjnych – oraz reprezentanci Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele Straży Granicznej i policyjni emeryci. W Mistrzostwach uczestniczyło 77 biegaczy, w tym 4 kobiety. Zawodnicy walczyli o zwycięstwo drużynowe i indywidualne.

Jako pierwszy na metę w Słupsku wbiegł sierż. sztab. Piotr Prusik (1:08:07) z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie (Puchar Komendanta Szkoły Policji w Słupsku), wyprzedzając nadkom. Macieja Wojciechowskiego (1:08:07) z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i post. Pawła Piotraschke (1:08:37) ze Szkoły Policji w Słupsku.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji z Olsztyna (Puchar Komendanta Głównego Policji) przed Szkołą Policji w Słupsku i Państwowa Strażą Pożarną.

Andris Dudels z Łotwy zwyciężył w klasyfikacji wiekowej powyżej 40. roku życia.
Petras Pranckünas z Litwy został najlepszym zawodnikiem zagranicznym Mistrzostw.
Dariusz Szrama – reprezentant Państwowej Straży Pożarnej, został najlepszym zawodnikiem zaproszonych służb MSWiA.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet zwyciężyła Svetlana Ivanowa z Łotwy.

Reprezentacja Szkoły Policji w Słupsku uplasowała się na drugim miejscu; najlepszy ze słupszczan post. Paweł Piotraschke zajął trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Miejsca kolejnych słupszczan: 7. mł. asp. Adam Thiel, 10. mł. asp. Dariusz Guzowski, 19. sierż. sztab. Waldemar Hinc, 39. mł. insp. Mirosław Gwadera, 76. post. Ewelina Marczyk, 77. post. Łukasz Bogusławski.

Organizatorami Mistrzostw byli: Szkoła Policji w Słupsku i Słupskie Policyjne Towarzystwo Sportowe.