Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

35-latek zatrzymany za śmiertelne ugodzenie nożem

Data publikacji 02.02.2021

Kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który śmiertelnie ugodził nożem mieszkańca Grajewa. Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu w nocy z wtorku na środę. 35-latek usłyszał zarzut zabójstwa i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

W minioną środę, 27.01.2021 r., tuż po godzinie 9:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, został powiadomiony o zakrwawionym mężczyźnie, leżącym w jednym z domów na terenie Grajewa. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie znaleźli leżącego na podłodze mężczyznę z raną kłutą szyi. Będący na miejscu lekarz z karetki pogotowia orzekł zgon 37-latka. Na miejscu rozpoczęli pracę grajewscy kryminalni i funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pod nadzorem prokuratora. Intensywna praca śledczych i zebrane dowody szybko pozwoliły na wytypowanie podejrzanego o zabójstwo. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec powiatu grajewskiego. Po dwóch godzinach od zgłoszenia mężczyzna był już w rekach grajewskich policjantów. Kryminalni zabezpieczyli też nóż, którym została ugodzona ofiara.

Śledczy ustalili, że w nocy z wtorku na środę 35 i 37-latek wspólnie spożywali alkohol. Podczas spotkania pomiędzy mężczyznami wywiązała się kłótnia, w której trakcie młodszy z nich śmiertelnie ugodził kompana. Po wszystkim nożownik oddalił się z miejsca.

W sobotę, 30.01.2021 r., mieszkaniec powiatu grajewskiego usłyszał zarzut zabójstwa. Decyzją Sądu Rejonowego w Grajewie, 35-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku/js)

Powrót na górę strony