Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Agresja na drodze zakończona zarzutem

Data publikacji 04.02.2021

Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych i naruszenie czynności narządu ciała trwające poniżej dni siedmiu. Z ustaleń wynika, że pomiędzy kierującym autem a rowerzystą wywiązała się awantura słowna i doszło do szarpaniny, w końcu kierujący wyjął przedmiot przypominający broń i strzelił nim w rowerzystę. 43-latek usłyszał zarzuty. Grozi za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Woli otrzymali zgłoszenie dotyczące szarpaniny na ulicy pomiędzy mężczyznami. Ze wstępnych informacji wynika, że pomiędzy rowerzystą a kierującym autem doszło do utarczki słownej spowodowanej manewrem, jaki wykonał kierujący. Kiedy rowerzysta zwrócił mu uwagę, wywiązała się między nimi awantura słowna, w końcu doszło do szarpaniny. W trakcie tego kierujący autem groził uszkodzeniem ciała rowerzyście. W pewnym momencie wyjął z auta przedmiot przypominający broń i strzelił nim w rowerzystę.

43-latek został zatrzymany, policjanci zabezpieczyli rewolwer pneumatyczny. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu gromadzili w sprawie materiał dowodowy. Pokrzywdzony poniósł obrażenia ciała poniżej dni siedmiu. Prokurator objął ściganiem z urzędu przestępstwo ścigane z oskarżenia prywatnego.

Podejrzany usłyszał zarzut karny dotyczący kierowania gróźb karalnych oraz naruszenia czynności narządu ciała trwające poniżej dni siedmiu. Za to grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

(KSP)

Powrót na górę strony