Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci krakowskiego oddziału prewencji pomogli w potrzebie

Data publikacji 05.02.2021

Policjanci Kompanii I Oddziału Prewencji Policji w Krakowie spotkali bezdomnego mężczyznę, który otrzymał ofertę pracy. Do jej podjęcia potrzebował butów ochronnych, ale nie było go stać na ich zakup. Pomogli mundurowi.

Policjanci na co dzień patrolują miasto. Można ich spotkać w parku, na ulicy, w osiedlu i wszędzie tam, gdzie czai się zagrożenie. Można rzec, że mundurowi są blisko mieszkańców. Znają prawie wszystkie „bolączki” miasta. Reagują na łamanie prawa, ale też pomagają.  

W trakcie jednej ze służb patrolowych policjanci Kompanii I Oddziału Prewencji Policji w Krakowie spotkali bezdomnego mężczyznę, który od kilku dni poszukiwał pracy zarobkowej. W trakcie rozmowy zwierzył się, że jest po rozmowie z pracodawcą i ten chętnie go zatrudni, ale wymaga własnego obuwia ochronnego. Dla tego mężczyzny w trudnej sytuacji życiowej, który nie posiadał pieniędzy na zakup obuwia, był to nie lada problem.

Policjanci obiecali, że kolejnego dnia dostarczą mu wymagane obuwie ochronne. Nazajutrz udowodnili, że nie rzucają słów na wiatr. Kilku policjantów zrobiło zrzutkę, kupili obuwie i przekazali je bezdomnemu.

Od poniedziałku, już w nowych trzewikach ochronnych, mężczyzna podejmie pracę.

(KWP w Krakowie / kp)

  • policjant i mężczyzna, który otrzymał obuwie i odzież od policjantów
  • policjant i mężczyzna, który otrzymał obuwie i odzież od policjantów
  • policjant i mężczyzna, który otrzymał obuwie i odzież od policjantów
Powrót na górę strony