Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Operacyjni zabezpieczyli ponad 2,5 kg narkotyków

Data publikacji 05.02.2021

Dzięki operacyjnym z północnopraskiej komendy możliwe było zatrzymanie dwóch osób, u których w mieszkaniu zostały zabezpieczone marihuana, haszysz, mefedron, metaamfetamina i amfetamina. Policjanci zabezpieczyli nielegalne substancje, a mężczyzn doprowadzili na przesłuchanie. Mieszkańcy Pragi Północ odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 22-latka sąd zastosował areszt na 3 miesiące, natomiast wobec 20-latka dozór policyjny.

Działania operacyjnych z Pragi Północ doprowadziły do zatrzymania osób, które posiadały znaczne ilości narkotyków. Na ulicy Namysłowskiej funkcjonariusze podjęli obserwację mieszkania. Po chwili policjanci zauważyli dwóch mężczyzn wychodzących z lokalu, dlatego zdecydowali się podjąć wobec nich interwencję. Lokatorzy zaprosili kryminalnych do mieszkania, zgodnie twierdząc, że nie ma w nim substancji zabronionych. Jednak funkcjonariusze nie uwierzyli w zapewnienia mężczyzn. W związku z tym dokonali sprawdzenia lokalu.

W jednym z pokoi należącym do 22-latka kryminalni ujawnili pudełka z tworzywa sztucznego, a w nich zbrylone substancje o różnych kolorach. Podczas przeszukania pomieszczenia piwnicznego, za które był odpowiedzialny 20-latek, policjanci znaleźli woreczki foliowe z suszem roślinnym i zbrylonymi substancjami. Mężczyźni zostali zatrzymani pod zarzutem łamania przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Analiza zabezpieczonych substancji wykazała, że jest to ponad kilogram metaamfetaminy, ponad 600 gramów mefedronu, ponad 500 gramów amfetaminy, ponad 170 gramów marihuany i ponad 180 gramów haszyszu.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków. Wobec 22-latka sąd zastosował areszt na 3 miesiące, natomiast wobec 20-latka dozór policyjny.

(KSP/sc)

  • narkotyki w woreczkach leżące na stole
  • narkotyki leżące na stole
  • Policjant prowadzi zatrzymanego po korytarzu
Powrót na górę strony