Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczone podróbki za 1,6 mln złotych

Data publikacji 09.02.2021

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu, Krajowej Administracji Skarbowej i Straży Granicznej przeprowadzili wspólne działania na trenie Giełdy Wschód w miejscowości Skołoszów. Zabezpieczono prawie 12 tysięcy sztuk podrobionych towarów wartych 1,6 mln złotych.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z jarosławskiej komendy oraz funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego obrotu podrobionymi towarami. Podczas wspólnej akcji na terenie Giełdy Wschód w Skołoszowie (powiat jarosławski) zatrzymano 9 obywateli Bułgarii, w wieku od 19 do 36 lat, którzy prowadzili handel odzieżą oznakowaną podrobionymi znakami towarowymi światowych producentów. Łącznie zabezpieczono prawie 12 tys. sztuk podrobionych towarów o wartości ponad 1,6 mln złotych, w tym odzież i obuwie.

Towar został zabezpieczony do dalszego postępowania prowadzonego przez Komendę Powiatową Policji w Jarosławiu oraz Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu. Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 305 ust. 1 ustawy Prawo własności przemysłowej.

Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

(KWP w Rzeszowie/js)

  • Giełda handlowa, na której działania prowadzą policjanci oraz funkcjonariusze KAS i Straży Granicznej
  • Policjanci prowadzą mężczyznę, który ma założone kajdanki na ręce trzymane z tyłu
  • Policjantka i funkcjonariusz Krajowej Administracji Skarbowej, podczas przeliczania zatrzymanych podrobionych towarów.
Powrót na górę strony