Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i informatycy rozegrali wirtualny charytatywny mecz w siatkówkę

Data publikacji 09.02.2021

Kilka dni temu gdańscy policjanci w ramach promocji zawodu policjanta, dzięki okazanej życzliwości Szkoły Sportowej z Gdańska-Oliwy, zachowując reżim sanitarny, rozegrali wirtualny charytatywny mecz sportowy w siatkówkę z reprezentacją jednej z trójmiejskich firm IT. Myślą przewodnią tego spotkania było hasło: „Każdy może być zwycięzcą”. Policjanci i pracownicy firmy dzięki tej sportowej inicjatywie zebrali 4,5 tys. zł., które przekazali na rzecz Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii dziecięcej w Gdańsku.

Kilka dni temu w hali szkoły sportowej policjanci z Gdańska wspólnie z pracownikami jednej z trójmiejskich firm IT rozegrali wirtualny mecz w siatkówkę za pomocą wewnętrznej sieci internetowej. Podczas zaciętej rywalizacji w sposób szczególny zwracano uwagę, na zasady fair play pokazując, że każdy może zostać zwycięzcą – nie tylko na boisku sportowym, ale przede wszystkim na każdej płaszczyźnie ludzkiego życia.

Rozegrany charytatywny mecz siatkówki zakończył się nieznacznym zwycięstwem gdańskich policjantów, choć w dodatkowym rozegranym secie większą koncentracją wykazali się informatycy, pokonując wirtualnych przeciwników. W trakcie rozegranego charytatywnego meczu zebrano 4,5 tys. zł., które zostały przekazane na rzecz Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii dziecięcej w Gdańsku.

Po zakończonym meczu wręczono najlepszym zawodnikom rozegranego meczu pamiątkowe statuetki, które przypominają i wskazują na ogromną wartość dzielenia się dobrem z potrzebującymi.

Policjanci po meczu w syntetyczny sposób przypomnieli uczestnikom zasady udzielania pierwszej pomocy, które to niejednokrotnie pozwalają na uratowanie ludzkiego życia.

Warto zaznaczyć, iż wszyscy uczestnicy wydarzenia o charakterze sportowym złożyli gratulacje największym zwycięzcom tego wydarzenia tj. podopiecznym dziecięcego Oddziału Hematologii i Onkologii oraz wszystkim lekarzom i pielęgniarkom opiekującym się dziećmi. Na koniec, obie drużyny zapowiedziały chęć rozegrania meczu rewanżowego już nie wirtualnie, a na parkiecie, gdy obostrzenia związane z COVID-19 zostaną złagodzone bądź zniesione.

(KWP w Gdańsku/sc)

  • siatkarze na boisku
  • siatkarze siedzą na ławce
  • kobieta stojąca przy mężczyźnie trzyma medal
  • siatkarze patrzą w latopy
Powrót na górę strony