Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za posiadanie narkotyków i dozór za ich magazynowanie

Data publikacji 11.02.2021

Blisko 2 kilogramy marihuany, 0,5 kilograma mefedronu i prawie 250 gramów kokainy zabezpieczyli policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KSP. Jednocześnie funkcjonariusze zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który na działce u znajomego założył magazyn narkotykowy. 32-latek będzie odpowiadał za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Za pomocnictwo w powyższym procederze odpowie natomiast 45-latek, który udostępnił miejsce, gdzie narkotyki były przechowywane.

Policjanci stołecznego Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową podczas pracy operacyjnej ustalili, że na terenie ogródków działkowych przy ul. Janowieckiej może przebywać osoba, która posiada narkotyki. Funkcjonariusze podjęli obserwację terenu i w godzinach wieczornych zatrzymali mężczyznę, który citroenem próbował wyjechać z terenu ogródków działkowych. Okazało się, że to podejrzewany przez nich o posiadanie środków odurzających 32-latek.    

Bezpośrednio po zatrzymaniu policjanci znaleźli przy nim oraz w samochodzie torebki foliowe z żółtą substancją. Ponadto ustalili, że 32-latek przechowuje narkotyki na terenie swojej posesji, a także na posesji swojego kolegi, który po pewnym czasie pojawił się na miejscu. Okazał się nim 45-letni mężczyzna, pełniący funkcję tzw. magazyniera. W trakcie przeszukania obu posesji funkcjonariusze  zabezpieczyli marihuanę i mefedron.

W trakcie dalszej realizacji sprawy policjanci przeszukali kolejne działki, tym razem należące do matki i siostry zatrzymanego wcześniej 32-latka. Również tam policjanci zabezpieczyli narkotyki. Po testach laboratoryjnych okazało się, że to mefedron, marihuana i kokaina.  

Łącznie zabezpieczono blisko 2 kilogramy marihuany, 0,5 kilograma mefedronu oraz prawie 25 gramów kokainy. Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli również pieniądze w kwocie ponad 85 tysięcy złotych.

32-latek trafił do policyjnej celi. Mężczyzna usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, posiadania znacznych ilości narkotyków. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Teraz grozi mu kara od roku nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Natomiast 45-latek, który odpowie za pomocnictwo, został objęty policyjnym dozorem.

(KSP/sc)

  • zatrzymany siedzi na krześle
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • narkotyki leżące na stole
  • narkotyki leżące na wadze
  • narkotyki leżące na wadze
  • policjant trzyma narkotyki
Powrót na górę strony