Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietypowa interwencja policjantów siemiatyckiej drogówki

Data publikacji 11.02.2021

Podziękowania, od osób którym się pomogło, są zawsze miłe. Tym razem przekonali się o tym policjanci z wydziału ruchu drogowego siemiatyckiej Policji. W noc sylwestrową mundurowi znaleźli schronienie stadu krów, które uciekło właścicielowi. Mężczyzna przesłał list, w którym podziękował policjantom za okazaną pomoc.

W sylwestrową noc dyżurny siemiatyckiej Policji otrzymał zgłoszenie, że na drodze wojewódzkiej numer 690 biega kilka krów. Po dojechaniu na miejsce policjanci siemiatyckiej drogówki zauważyli stojące na drodze zwierzęta, które stwarzały zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Z uwagi na nocną porę, mundurowym nie udało się ustalić właściciela stada. Na szczęście funkcjonariusze wiedzieli, że w pobliżu mieszka policjant, który na swojej posesji ma budynek gospodarczy. Mundurowym udało się bezpiecznie przegonić tam sześć krów i znaleźć im schronienie do czasu ustalenia właściciela. Następnego dnia mundurowy umieścił ogłoszenie w lokalnym serwisie internetowym, dzięki czemu poszukiwania zakończyły się sukcesem. Jak twierdził właściciel, krowy musiały spłoszyć się wybuchem fajerwerków i uciekły wyłamując metalowe zabezpieczenia w oborze.

Wczoraj, 10.02.2021 r. na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Siemiatyczach wpłynęło pisemne podziękowanie dla aspiranta sztabowego Mirosława Stefaniuka, sierżanta Patryka Cieślińskiego i starszego posterunkowego Mariusza Karolczuka, którzy pomogli spłoszonym zwierzętom trafić do swojego właściciela.

Podziękowania dostępne cyfrowo pod tekstem

(KWP w Białymstoku/ mw)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony