Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził bronią innemu kierowcy. W aucie miał jeszcze pałkę, kastet a w domu marihuanę

Data publikacji 18.02.2021

Kryminalni po zgłoszeniu od jednego z kierowców zatrzymali 22-latka kierującego BMW, który przedmiotem przypominającym broń miał mu zagrozić podczas jazdy. W jego aucie zabezpieczyli broń, pałkę teleskopową i kastet. Z kolei w domu zatrzymanego policjanci znaleźli ponad 130 gramów marihuany. Mężczyzna miał też cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

We wtorek, 16.02.2021 r., dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że kierujący BMW podczas jazdy pokazał przez szybę innemu kierowcy przedmiot przypominający broń. Sprawą zainteresowali się policjanci kryminalni, którzy na jednej z ulic w Chełmie zatrzymali do kontroli wskazany samochód. Kierował nim 22-letni chełmianin.

Wewnątrz pojazdu funkcjonariusze znaleźli broń, pałkę teleskopową i kastet. Przedmioty te zostały zabezpieczone i trafią do biegłego, gdzie zostaną poddane szczegółowej ekspertyzie. W miejscu jego zamieszkania, podczas przeszukania, zabezpieczyli ponad 130 gram marihuany, wagę i młynek. Jak się jeszcze okazało 22-latek, kierował samochodem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjanci zatrzymali mężczyznę. Dzisiaj, 18.02.2021 r., zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Posiadanie znacznej ilości środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

(KWP w Lublinie/js)

Powrót na górę strony