Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

11 obywateli Afganistanu zatrzymanych w naczepie TIR-a

Wczoraj, policjanci mińskiej komendy ujawnili w naczepie jednej z ciężarówek zaparkowanej na parkingu w Grębiszewie, 11 osób narodowości afgańskiej. Funkcjonariusze zaopiekowali się tą grupą, podali gorącą herbatę a wójt gminy Mińsk Mazowiecki zorganizował dla nich ciepły posiłek. Sprawę przejęli funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy wykonali dalsze czynności służbowe.

Wczoraj (18.02.2021 r.) kilka minut po godzinie 8:00, oficer dyżurny mińskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w naczepie jednej z ciężarówek zaparkowanych przy drodze krajowej nr 50 w Grębiszewie, mogą znajdować się ludzie. Na miejsce pilnie skierował patrol.

Policjanci bardzo szybko pojawili się na miejscu. Z zebranych informacji wynikało, że kierowca TIR-a, obywatel Turcji, podczas jazdy usłyszał w pewnym momencie wołanie o pomoc dochodzące z jego naczepy. Powiadomił pracodawcę, który tę informację przekazał służbom.

Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia kierowca ciężarówki w obecności funkcjonariuszy zerwał plombę zabezpieczającą ładunek. Po otwarciu drzwi, mundurowi ujawnili w środku 11 obywateli  Afganistanu. Nie mieli żadnych dokumentów i zezwoleń na pobyt. Ze wstępnych informacji wynikało, że mogli jechać w naczepie od kilkunastu godzin.

Policjanci podali im gorącą herbatę, a w działania włączył się wójt gminy Mińsk Mazowiecki, który zorganizował ciepły posiłek w pobliskim barze.

Dalsze czynności wykonywali funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy zaopiekowali się grupą cudzoziemców. Będą także ustalać wszelkie okoliczności sprawy.

(KSP / kp)

  • samochód ciężarowy i radiowóz policyjny stojący obok
  • policjant oraz dwaj mężczyźni obok naczepy TIRa
  • policjant oraz obywatele Afganistanu w pomieszczeniu otrzymują gorący posiłek
  • na pierwszym planie policjant, w tle plecaki bagaże obywateli Afganistanu i radiowóz policyjny
Powrót na górę strony