Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za pobicie partnerki ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 22.02.2021

Mężczyzna odpowie za pobicie ze skutkiem śmiertelnym swojej partnerki. 46-latek na 3 miesiące trafił do aresztu. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Do tragedii doszło 9 lutego br. w jednym z częstochowskich mieszkań. Przez kilka dni pobita 42-latka walczyła o życie w szpitalu. Przez cały czas utrzymywała, że do pobicia doszło na ulicy i wskazywała policjantom na nieznanego jej mężczyznę. Jej konkubent również podtrzymywał tę wersję wydarzeń.

Dopiero czynności podjęte przez kryminalnych z Częstochowy pozwoliły na poznanie całej prawdy. Okazało się, że po wspólnym biesiadowaniu zdenerwowany 46-latek kilkukrotnie uderzył swoją partnerkę. Kobieta po pewnym czasie zaczęła uskarżać się na silny ból i złe samopoczucie. Para chciała dojechać autobusem do szpitala, ale kobieta z minuty na minutę traciła siłę. 42-latka została zabrana z przystanku przez zespół pogotowia ratunkowego i od razu trafiła pod opiekę specjalistów. Niestety jej życia nie udało się uratować. Po kilku dniach zmarła. Policjanci zatrzymali jej konkubenta, który ostatecznie przyznał się, że zadał jej śmiertelne ciosy w brzuch.

Decyzją sądu na 3 miesiące trafił do aresztu. Grozić mu może kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony