Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów

Data publikacji 22.02.2021

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą płockiej komendy zlikwidowali na terenie powiatu gostynińskiego nielegalną fabrykę papierosów. Podczas akcji śledczy zatrzymali producentów nielegalnego tytoniu, zabezpieczyli maszyny produkcyjne, gotowe do sprzedaży papierosy oraz tytoń. Jeden z zatrzymanych był poszukiwany listami gończymi. Dzięki skutecznej akcji policjantów, tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy nie trafi na okoliczny rynek a ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości 31-latek, trafi do zakładu karnego.

To była kolejna, dobrze przygotowana i przeprowadzona akcja policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą płockiej komendy. W piątkowy wieczór na terenie powiatu gostynińskiego śledczy ujawnili nielegalną fabrykę papierosów. W budynku, gdzie odbywał się proceder policjanci zabezpieczyli dwie maszyny produkcyjne, blisko 143 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz tytoń. Papierosy były już częściowo popakowane i przygotowane do sprzedaży.

Podczas realizacji, na terenie posesji, gdzie działała nielegalna linia produkcyjna papierosów, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, w wieku 29 i 31 lat. Starszy z nich poszukiwany był listami gończymi, w celu odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo czynnej napaści na funkcjonariusza Policji. Dzięki działaniom policjantów, 31-letni płocczanin nie uniknie już odpowiedzialności za popełnione przestępstwa i kolejne lata spędzi w więzieniu.

Podejrzani o nielegalny proceder już usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw karno-skarbowych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń postępowania, działalność płocczan mogła narazić Skarb Państwa na uszczuplenia należności z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego w wysokości blisko 300 tys. złotych.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony