Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seniorzy kontra oszuści

Data publikacji 22.02.2021

Oszuści nie odpuszczają. Na ich działanie narażone są zwłaszcza starsze i nieświadome zagrożeń osoby. Sokólskie policjantki przygotowały film profilaktyczny skierowany do seniorów ostrzegający przed działaniem przestępców, którzy stale modyfikują swoje metody.

Sokólskie policjantki w trosce o bezpieczeństwo seniorów przygotowały film profilaktyczny przedstawiający prawdziwe historie osób, które skonfrontowały się z oszustami. Na szczęście bohaterowie spotu zachowali ostrożność i nie dali się nabrać na legendę przestępców. Jednak oszuści nie próżnują, cały czas modyfikują swoje metody przestępczego działania. Policjanci zwracają uwagę, że oszuści zazwyczaj zmierzają do wywołania poczucia zagrożenia u osoby pokrzywdzonej, co prowadzić ma do szybkiego spakowania gotówki lub kosztowności i natychmiastowego wydania ich przestępcom. Nierzadko po dorobek życia nieświadomej i oszukanej przez przestępców osoby przysyłany jest kurier, który bez skrupułów zabiera środki do życia i znika bez śladu.

Pamiętajmy, żeby nie być biernym, a o każdej próbie oszustwa informować Policję. Materiał filmowy został przygotowany we współpracy z członkami Klubu "Senior +" w Sokółce.

(KWP w Białymstoku / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 44.83 MB)

Film Film z audiodeksrypcją

Pobierz plik Film z audiodeksrypcją (format mp4 - rozmiar 42.37 MB)

Powrót na górę strony