Aktualności

Policyjna czujność także poza służbą

Data publikacji 23.02.2021

Policjant wydziału kryminalnego rawskiej komendy, będąc poza służbą, ustalił sprawcę wypadku drogowego, który zbiegł z miejsca zdarzenia. Dzięki czujności i spostrzegawczości policjanta mieszkaniec powiatu grójeckiego nie uniknie odpowiedzialności. 28-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Cała sprawa swój początek miała 2 stycznia 2021 roku około godziny 6:20. Wówczas na ulicy Opoczyńskiej w Rawie Mazowieckiej doszło do potrącenia pieszego. Odniesione obrażenia wymagały hospitalizacji 59-latka. Niestety sprawca zdarzenia oddalił się nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Na miejscu zdarzenia poza drobnymi elementami nadwozia nie było innych śladów. Sam poszkodowany nie był w stanie podać informacji pozwalających zidentyfikować sprawcę.

15 lutego 2021 roku policjant Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej ,w drodze do pracy na skrzyżowaniu ulic Opoczyńskiej i Zamkowej Woli zauważył seata, który zwrócił jego uwagę. Kolor i marka samochodu odpowiadały typowanemu pojazdowi uczestniczącemu w wypadku 2 stycznia. Funkcjonariusz niezlwocznie po rozpoczęciu służby sprawdził seata w bazach danych, gdzie ustalił między innymi jego właściciela. Kryminalny ustalił również inne osoby, które mogły poruszać się tym samochodem. Policyjna spostrzegawczość oraz intuicja okazały się niezawodne. Po żmudnej pracy wytypował osobę, która mogła kierować seatem w dniu wypadku. 16 lutego br. policjanci pojechali pod adres zamieszkania właściciela. Na terenie  posesji stał seat. Uszkodzenia wskazywały, że auto mogło brać udział w tym konkretnym wypadku. Kryminalni wykonali oględziny samochodu, przesłuchali osoby mogące nim kierować. 28-letni mieszkaniec gminy Błędów przyznał się do spowodowania wypadku, w którym ucierpiał rawianin. Mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowanie i ucieczki z miejsca wypadku oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanemu.

Prokurator zastosował wobec 28-latka środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu prowadzenia pojazdów.

Mieszkaniec powiatu grójeckiego musi liczyć się z karą do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja