Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zmuszali kobietę do uprawiania prostytucji, zostali zatrzymani

Data publikacji 24.02.2021

W minionym tygodniu ostrowscy kryminalni zatrzymali 3 osoby - dwóch mężczyzn i kobietę, w związku ze złożeniem zawiadomienia o przestępstwie przez 32-latkę. Kobieta zgłosiła, że na przełomie stycznia i lutego tego roku została pozbawiona wolności przez dwóch mężczyzn. Sprawcy przetrzymywali kobietę na terenie powiatu ostrowskiego w domu 57-latka. Dodatkowo co najmniej kilkukrotnie udzielali jej narkotyków. Mężczyźni mieli wspólniczkę. Troje podejrzanych wykorzystywało trudną sytuację życiową kobiety zmuszając ją do uprawiania prostytucji z czego osiągało korzyści majątkowe.

Sprawcy zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów. 57 i 35-latek usłyszeli 6 zarzutów, m.in. pozbawienia wolności, udzielania środków odurzających, ponadto starszy z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania mefedronu znalezionego w trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania. Mężczyźni wraz ze swoją 31-letnią wspólniczką usłyszeli zarzut osiągania korzyści majątkowych z uprawiania przez pokrzywdzoną prostytucji.

Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej, na wniosek Prokuratury, wydał postanowienie o zastosowaniu wobec trójki zatrzymanych trzymiesięcznego aresztu. Za zmuszanie do uprawiania prostytucji osoby będącej w trudnej sytuacji życiowej grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony