Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zero tolerancji dla aktów wandalizmu – policjanci zatrzymali podejrzanych o uszkodzenie 18 aut

Data publikacji 11.03.2021

Policjanci z Komisariatu II Policji zatrzymali trzech nastolatków, którzy w grudniu 2020 roku zniszczyli 18 samochodów zaparkowanych na osiedlowych ulicach. Straty właścicieli pojazdów to ponad 37 tysięcy złotych. Za przestępstwo zniszczenia mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W grudniu ubiegłego roku mieszkańcy trzech ulic na jednym z zielonogórskich osiedli pewnego poranka zastali swoje samochody z powybijanymi szybami i uszkodzonymi karoseriami. Policję zawiadomiło 18 właścicieli zniszczonych pojazdów, których straty w sumie zostały wycenione na ponad 37 tysięcy złotych. Policjanci z II Komisariatu Policji pracowali przy sprawie skrupulatnie zbierając wszystkie informacje mogące doprowadzić do ustalenia osób odpowiedzialnych za te zniszczenia. Zabezpieczone zostały nagrania z okolicznych monitoringów oraz przesłuchani świadkowie, którzy widzieli trzech młodych mężczyzn idących osiedlowymi ulicami w kierunku stacji benzynowej. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze nadzorujący postępowanie zdecydował o publikacji wizerunków sprawców w lokalnych mediach. Dzięki pomocy mieszkańców Zielonej Góry tożsamość trzech młodych mężczyzn została potwierdzona.

W miniony wtorek (9 marca) wszyscy trzej zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. Przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Przesłuchującym ich  policjantom powiedzieli, że tego wieczora pili wspólnie alkohol, a kiedy ten się skończył poszli na stację benzynową i po drodze zniszczyli zaparkowane samochody. Nastolatkowie nie potrafili wyjaśnić policjantom motywów swojego zachowania. Ponieważ jeden z podejrzanych w chwili popełniania czynu miał 16 lat – decyzję w jego sprawie podejmie Sąd Rodzinny. Za przestępstwo uszkodzenia mienia kodeks karny przewiduje karę więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • Pojazd osobowy z uszkodzoną szyba tylną
  • Pojazd osobowy z uszkodzoną szyba przednią
  • Czarno-białe zdjęcie przedstawiające auta osobowe z uszkodzonymi szybami
Powrót na górę strony