Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podróbki warte ponad 80 tys. zł

Data publikacji 15.03.2021

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zabezpieczyli podrobioną odzież znanych firm. Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na kwotę ponad 80 tysięcy złotych. Właścicielom podrobionych towarów grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do walki z przestępczością gospodrczą skontrolowali wytypowane punkty sprzedaży w Koszalinie. Funkcjonariuszom towarzyszył przedstawiciel producentów znanych marek, który wskazywał wyroby bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Podczas kontroli policjanci ujawnili trzy stanowiska, na których oferowano do sprzedaży podrobione produkty.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 321 sztuk odzieży oznaczonych nielegalnie znakami renomowanych firm, które były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty. Wartość tych podrobionych przedmiotów oszacowano na ponad 80 tysięcy złotych.

Towar został zabezpieczony, a właściciele punktów w wieku  od 31 do 70 lat wkrótce usłyszą zarzuty.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.  

Koszalińscy policjanci od lat współpracują z przedstawicielami znanych firm w celu wyeliminowania handlowców oferujących do sprzedaży podrobione towary.

(KWP w Szczecinie / mw)

  • Policjant w żółtej kamizelce z napisem Policja na plecach trzyma zabezpieczone ubrania z podrobionymi znakami towarowymi
  • Policjant w żółtej kamizelce z napisem Policja na plecach trzyma zabezpieczone ubrania z podrobionymi znakami towarowymi
Powrót na górę strony